Szolgáltatások

TUDATOSÍTÁS
TANÁCSADÁS
VIZSGÁLAT

A biztonság közös felelősség!

Szülőként, pedagógusként, mindannyiunknak az az első, hogy gyermekeinket biztonságban tudjuk, mind a fizikai, mind az online térben.

Cégvezetőként pedig fontos, hogy munkavállalóink tisztában legyenek a digitális térben rájuk leselkedő veszélyekről, mert az közvetve a szervezetünket is érintheti.

Tiltani, vagy megtanítani biztonsággal használni?

Ez sokaknak fejtörést okozhat, de mi tudunk segíteni! Tudatosító előadásokkal, workshopokkal, beszélgetésekkel megmutatjuk, mi az, amire mindenképpen figyelni kell.

A programot minden esetben megelőzi egy témaegyeztetés, hogy minél jobban személyre/osztályra/szervezetre szabott legyen a tartalom, és minden aktuális kérdés érintve legyen. Ami a tematikában szinte mindig szerepel: az internet biztonságos használata, mihez adjuk, illetve mihez ne a beleegyezésünket, hogyan vegyünk észre egy lehetséges adathalász (phishing/smishing/vishing) támadást, a mesterséges intelligencia (AI/MI) használatának előnyei, és kockázatai, stb.

Díjazása:

      • oktatási intézményeknek minden alkalom, mindig díjmentes!

      • szervezeteknek, a szolgáltatás díja egyedileg kerül megállapításra. (A szolgáltatás-csomagok díja már tartalmazza.)

     

    Melyik egy szervezet legfontosabb eleme?

    A felhasználó? A meglévő szabályzatok, folyamatok?  A rendelkezésre álló technológia?

    Mindhárom egyformán fontos!

    Egy egyensúlyban lévő rendszer nem gátolja a kényelmes használatot, viszont kihasználja a rendelkezésre álló technológia minden előnyét, és megfelelő szabályozással védi a felhasználót, valamint gátolja a jogosulatlan felhasználást.

    Az információbiztonsági tanácsadás szolgáltatásunkat azoknak ajánljuk, akik szeretnék megtudni, hogy informatikai rendszerük mennyire teljesíti a fenti szempontokat, illetve mit tehetnének annak érdekében, hogy rendszereik még nagyobb biztonságban, a szabályozások által nem korlátozva, de a technológiai lehetőségeket kihasználva legyenek működtetve.

    A szolgáltatás igénybevételéhez mindig szükség van egy előzetes egyeztetésre, állapot-, és rendszerfelmérésre. A felmérés eredményétől függően ezután az információbiztonsági tanácsadás tartalmazhatja – többek között – pl. a szabályzatok kialakítását, átdolgozását; folyamatos, vagy időszakos sérülékenységfigyelést; kontaktcímek adatszivárgásban való megjelenésének figyelését, stb.

    Díjazása:

        • egyszeri megrendelés esetén, a szolgáltatás díja mindig egyedileg kerül kialakításra, az informatikai rendszer nagyságától, összetettségétől, a kontaktcímek, szabályzatok (ha vannak) darabszámától függően, és teljesítés után egyösszegben kerül leszámlázásra,

        • folyamatos szolgáltatás esetén az állapot- és rendszerfelmérés díjmentes, majd ezután a rendszerek/kontakcímek/szabályzatok darabszámától függően havonta átalánydíj kerül kiszámlázásra.

      Idővel minden rendszer feltörhető, … a tied legyen az utolsó!

      Mi az a sérülékenységvizsgálat? Mit tudhat meg belőle egy vezető, üzemeltető? Mi a különbség az audit és a sérülékenységvizsgálat között?

        • A sérülékenységvizsgálat egy informatikai rendszer* olyan gyakorlati átvilágítása, mely során etikus hacker módszerekkel vizsgálják a rendszer sebezhetőségét, sérülékenységet.

        • A vizsgálat célja megállapítani hogy egy esetleges kibertámadás* során a rendszer menyire sérülékeny, vagyis egy támadó milyen információkhoz férhet hozzá jogosulatlanul, milyen változtatást (módosítást, törlést) hatjhat végre a rendszerben.

      Egy informatikai audit során a rendszer szabályozása (pl. ISO/IEC 27001 szabvány követelményeinek való megfelelés), szabályzatainak megfelelő kialakítása és használata/betartása áll az előtérben.

      Míg egy sérülékenységvizsgálat után, az eredményeként megkapott jelentésben gyakorlati javaslatokat, tanácsokat kapnak a megrendelők, melyek segítségével biztonságosabbá tehetik a rendszereik üzemeltetését, elkerülhetik az üzletmenetfolytonosságukat érintő károk bekövetkezését.

      *Informatikai rendszer: minden olyan távolról, kívülről, illetve a társaság belső hálózatából elérhető weboldal, alkalmazás, adatbázis, egyéb rendszer, mely érzékeny üzleti, és/vagy személyes adatokat tartalmazhat, és elérése jogosultsághoz kötött.

      *Kibertámadás: minden olyan személyes, és/vagy online úton történő nem várt, rosszindulatú, vagy figyelmetlenségből, hanyagságból elkövetett támadás/beavatkozás, mely hatással lehet a rendszer működésére, a folytonos üzletmenetre, és a szervezetnek, vagy a személynek, anyagi, és/vagy reputációs kárt okozhat.

      Díjazása: a szolgáltatás díja egyszeri megrendelés esetén egyedileg kerül megállapításra a vizsgálandó rendszer, a vizsgálati időablak, és a megközelítési módszer pontos meghatározása után. Szolgáltatás-csomag megrendelése esetén a csomagdíj már tartalmazza a díját.

      "Mindenből egy kicsit?!"

      Elkészültek szolgáltatás-csomagjaink, melyek minden korábbi, egyedileg rendelhető szolgáltatásainkat tartalmazzák, viszont a szervezet méretétől, komplexitásától függően testreszabhatók!

      Új szolgáltatás-csomagjainkról további információI ITT kérhető! 

       

      error: Content is protected !!
      TriplaTeam
      Adatvédelmi áttekintés

      Ez a weboldal sütiket használ, hogy a lehető legjobb felhasználói élményt nyújthassuk. A cookie-k információit tárolja a böngészőjében, és olyan funkciókat lát el, mint a felismerés, amikor visszatér a weboldalunkra, és segítjük a csapatunkat abban, hogy megértsék, hogy a weboldal mely részei érdekesek és hasznosak.